مرکز راه‌کارهای اطلاعاتی هوشمند
Intelligent Information Solutions Center

دانشگاه صنعتی شریف
فا | en
صفحه اصلی   >   اخبار   >   بازدید دکتر بهزاد ناجی از مرکز راه‌کارهای اطلاعاتی هوشمند

بازدید دکتر بهزاد ناجی از مرکز راه‌کارهای اطلاعاتی هوشمند

۲٣
آبان
۱٣۹۵

مرکز راه‌کارهای اطلاعاتی هوشمند در تاریخ ۲۳ آبان ۹۵ میزبان دکتر بهزاد ناجی بود.

دکتر ناجی از نخبگان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات است که بیش از ۳۰ سال سابقه فعالیت در شرکت‌های بزرگ و بین‌المللی در ایالات متحده آمریکا را در کارنامه حرفه‌ای خود دارد. ریاست واحد پژوهش و فناوری آزمایشگاه Bell، قائم‌مقام شرکت AT&T و معاونت شرکت BlackBerry تنها بخشی از سوابق درخشان ایشان در این حوزه محسوب می‌شود. دکتر بهزاد ناجی پس از قبول مسئولیت‌های فوق، در حال حاضر به شناسایی استارت‌آپ‌ها و حمایت و سرمایه‌گذاری بر روی نمونه‌های موفق آن‌ها مشغول هستند.

 

در این بازدید یک‌روزه که به دعوت مرکز راه‌کارهای اطلاعاتی هوشمند، انجمن کامپیوتر ایران و دانشگاه صنعتی شریف صورت گرفت، ایشان به ارائه سخنرانی علمی با موضوع «فناوری‌های نوین و هیاهو» در دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف پرداختند. دکتر ناجی در این سخنرانی ضمن اشاره به فرآیند انتشار اخبار ظهور فناوری‌های نوین در جوامع و تبعات آن، به توصیف یکی از مهم‌ترین فناوری‌های نوین امروزی یعنی اینترنت اشیاء (Internet of Things - IOT) پرداختند.

همچنین در ادامه ایشان با حضور در مرکز راه‌کارهای اطلاعاتی هوشمند واقع در دانشگاه صنعتی شریف، از توانمندی‌های فنی و تخصصی این مرکز دیدن کرده و از نزدیک در جریان پروژه‌های انجام‌شده و دستاوردهای علمی و فنی مرکز قرار گرفتند. دکتر ناجی که خود از بالاترین جایگاه‌های جهانی در عرصه پژوهش در حوزه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات برخوردار بوده‌اند، ضمن ابراز رضایت از سطح بلوغ فنی این مرکز، دستاوردهای آن را شایسته تقدیر دانستند.

 

دریافت فایل سخنرانی دکتر ناجی