مرکز راه‌کارهای اطلاعاتی هوشمند
Intelligent Information Solutions Center

دانشگاه صنعتی شریف
فا | en
صفحه اصلی   >   درباره ما

درباره ما

مرکز راه‌کارهای اطلاعاتی هوشمند به منظور تسهیل بهره‌وری صنعت از تخصص و دانش نوین نهادینه‌شده در تیم‌های تحقیقاتی و پژوهشی دانشگاه صنعتی شریف در حوزه‌ی فاوا شکل گرفته است. این مرکز با تکیه بر تجربه‌ی طولانی اساتید و پژوهشگران خود در اجرای پروژه‌های ارتباط با صنعت، درک مناسبی از ساختار سازمان‌ها و صنایع کشور داشته و هدف غایی همراستاسازی توانمدی‌های فناوری و کسب‌وکار برای ارائه‌ی راه‌کار‌های هوشمند را سرلوحه‌ی فعالیت‌های خویش قرار داده است.

 

فعالیت‏‌های اصلی مرکز حول محور «ارائه راه‌کارهای اطلاعاتی هوشمند» ساماندهی شده‏‌اند. بر این اساس، پروژه‌‏های تحلیلی که نیازمند دانش پیشرفته و پژوهش در حوزه‏‌های مختلفی چون سامانه‌‏های فوق وسیع سازمانی، سامانه‏‌های برنامه‌‏ریزی منابع سازمانی(ERP)، شبکه‏‌های اجتماعی، سامانه‌‏های اطلاعاتی، مدیریت دانش، کسب‌وکار هوشمند، راهکارهای هوشمند شبکه، سامانه‎های موبایل، سامانه‌‏های بلادرنگ، سامانه‌‏های زیرساختی و خدمات راهبری فناوری اطلاعات از جمله ITIL و ICTMP تعریف می‌‏شوند در حیطه‌‏ی کاری مرکز قرار خواهند گرفت. علاوه بر ارائه‌‏ی خدمات مشاوره‏ای، نظارتی، تحلیلی و طراحی در حوزه‏‌های ذکر شده، مرکز محصولاتی نیز در حوزه‏‌های مدیریت پروژه، مدیریت سازمانی، مدیریت مستندات، مدیریت دانش، رایانش ابری و سیستم‏‌عامل‌‏های بلادرنگ تولید کرده و در پورتفولیو کاری خود دارد. 

کسب مقام مرکز خدمات فناوری نمونه از نظر جذب و بکارگیری دانشجویان و پژوهشگران در هفته پژوهش دانشگاه صنعتی شریف، سال 1393

 

کسب ‌پروانه کارشناس استاندارد در سه حوزه تدوین استاندارد‌های ملی، آموزش و ترویج استاندارد و نظارت بر اجرای استاندارد از سازمان ملی استاندارد ایران